3 1/7+2 7/8

3 1/7-2 7/8

+5
Ответы (1)
  1. 10 июня, 18:08
    0
    3 1/7 + 2 7/8 = 3 8/56 + 2 49/56 = 5 57/56 = 6 целых 1/56

    3 1/7 - 2 7/8 = 3 8/56 - 2 49/56 = 2 64/56 - 2 49/56 = 15/56