3/5 (7/9x-1/3) = x-2 1/3

+2
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 04:57
    0
    7/9 х-1/3=5/3 х-35/9

    8/9 х=35/9-3/9

    8 х=32

    х=4