1) 1/2:3/4

2) 2/3:1/3

3) 1/4:3/8

+2
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 14:08
    0
    1/2 : 3/4 = 1/2 * 4/3 = 2/3,

    2/3 : 1/3 = 2/3 * 3 = 2,

    1/4 : 3/8 = 1/4 * 8/3 = 2/3