48: (3 4/5x-25) = 1 1/2

+5
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 00:45
    -1
    48 : (3 4/5x - 25) = 1 1/2

    3 4/5x - 25 = 48 : (3/2)

    3 4/5x - 25 = 32

    3 4/5x = 32 + 25

    x = 57 : (19/5)

    x = 15