3/8: (-5/8) - (-2 1/4) : (- 1 4/11)

+1
Ответы (1)
  1. 24 декабря, 13:06
    0
    1) 3/8 * (-8/5) = (-3/5).2) 21/4*11/14=33/8.

    3) (-3/5) - 33/8 = (-189/40)