3 3/14 : (1 3/7-5/21•0,9) - 0,79

+4
Ответы (1)
  1. 17 июня, 19:13
    0
    3 3/14 : (1 3/7 - 5/21 * 0,9) - 0,79=1 1457/1700

    5/21*0,9=5/21*9/10 = 3/14

    1 3/7 - 3/14 = 1 3/14

    3 3/14 : 1 3/14 = 2 11/17

    2 11/17-0,79 = 2 11/17 - 79 / 100 = 1 1457 / 1700