6,3 * (-4/7) - (-4 9/13) : (8/13) - (-3/4)

+5
Ответы (1)
  1. 17 августа, 13:09
    0
    6,3 * (-4/7) - (-4 9/13) : (8/13) - (-3/4) = - (63*4) / 70 + [ (4*13+9) / 13]*13/8 + 3/4=

    =-3,6 + 61/8 + 6/8 = - 3,6+67/8=-3,6+8,375=4,775