2 2/3:2 + (4/15+2/5) : (3 1/3*3/5)

+5
Ответы (1)
  1. 28 января, 22:41
    0
    1) 4/15+2/5=4/15 + 6/15=2/3

    2) 3+1/3*3/5=1=10/3*3/5=2

    3) 2/3 : 2 = 1/3

    4) 2+2/3 : 2 = 4/3

    4) 4/3 + 1/3 = 5/3 = 1+2/3