1) 3,08*17,9-3,08*7,9=

2) 7,5*8,7+2,5 * (11,4-2,7) =

+4
Ответы (2)
  1. 15 марта, 01:17
    0
    1) 3,08 * 17,9 - 3,08 * 7,9 = 3,08 * (17,9 - 7,9) = 3,08 * 10 = 30,8

    3) 7,5 * 8,7 + 2,5 * (11,4 - 2,7) = 7,5 * 8,7 + 2,5 * 8,7 = 8,7 * (7,5 + 2,5) = 8,7 * 10 = 87
  2. 15 марта, 04:17
    0
    1) 3,08*17,9-3,08*7,9 = 30,8

    1. 3,08*17,9=55,132

    2. 3,08*7,9=24,332

    3. 55,132-24,332=30,8

    2) 7,5*8,7+2,5 * (11,4-2,7) = 87

    1. 11,4-2,7=8,7

    2. 7,5*8,7=65,25

    3.2,5 * 8,7=21,75

    4.65,25+21,75=87