1) у=2 х;

2) у=-х;

3) у=-1/3 х;

4) у=-2,5 х;

5) у=-4 х;

6) у=3/4 х;

+5
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 14:13
    0
    1) 2 х+у=1 5 х+2 у=0

    4x+2y=2

    5x+2y-4x-2y=0-2

    x=-2

    y=5

    2) х+5 у=7 3 х+2 у=-5

    3x+15y=21

    3x+15y-3x-2y=21+5

    13y=26

    y=2

    x=-3

    3) 2 х-3 у=1 3 х+у=7

    9x+3y=21

    2x-3y+9x+3y=1+21

    11x=22

    x=2

    y=1

    4) х+у=6 5 х-2 у=9

    2x+2y=12

    2x+2y+5x-2y=12+9

    7x=21

    x=3

    y=3

    5) х+у=7 5 х-7 у=11

    5x+5y=35

    5x+5y-5x+7y=35-11

    12y=24

    y=2

    x=5

    6) 4 х-3 у=-1 х-5 у=4

    4x-20y=16

    4x-20y-4x+3y=16+1

    -17y=17

    y=-1

    x=-1

    7) 2 х-5 у=-7 х-3 у=-5

    2x-6y=-10

    2x-6y-2x+5y=-10+7

    -y=-3

    y=3

    x=4

    8) 3 х-5 у=16 2 х+у=2

    10x+5y=10

    3x-5y+10x+5y=16+10

    13x=26

    x=2

    y=-2

    9) 2 х+5 у=-7 3 х-у=15

    15x-5y=75

    2x+5y+15x-5y=75-7

    17x=68

    x=4

    y=-3

    10) 2 х-3 у=5 х-6 у=-2

    2x-12y=-4

    2x-3y-2x+12y=5+4

    9y=9

    y=1

    x=4