20: (6 3/11+1 8/11) + (7 2/5 - 5.8) : 5 =

+1
Ответы (1)
  1. 9 ноября, 05:31
    0
    20: (6 3/11+1 8/11) + (7 2/5 - 5.8) : 5 =

    = 20: (69/11+19/11) + (7,4-5,8) : 5=20:88/11 + 1,6:5=20:8+0,32=2,5+0,32=2,82

    Ответ: 2,82