Разложите на множетели

9 х²-1

1-16 а²

81-49b²

100p²-64q²

-c²+16d²

144z²-0.25t²

+3
Ответы (1)
  1. 31 декабря, 11:31
    0
    По формуле a²-b ² = (a-b) (a+b)

    1) 9 х²-1 = (3x-1) (3x+1)

    2) 1-16 а² = (1-4a) (1+4a)

    3) 81-49b² = (9-7b) (9+7b)

    4) 100p²-64q² = (10p-8q) (10p+8q)

    5) - c²+16d² = - (c²-16d²) = - (c-4d) (c+4d)

    6) 144z²-0.25t² = (12z-0,5t) (12z+0,5t)