4,5 : 1 4/5 = х: 6 2/3

+4
Ответы (1)
  1. 12 июля, 22:44
    0
    4 5/10 : 1 4/5 = х: 6 2/3

    9/2 : 9/5 = х: 20/3

    9/2 * 5/9 = х: 20/3

    5/2=х: 20/3

    х=20/3 * 5/2

    х=50/3

    х=16 2/3