X-14=3 * (x-22) решение

+4
Ответы (1)
  1. 9 октября, 18:52
    0
    X-14 = 3 (x - 22)

    x-14 = 3x-66

    3x-x = - 14 + 66

    2x = 52

    x = 52 : 2

    x = 26