0.25: (-1,4) = - 0,75: (x-1)

+4
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 15:30
    0
    -5/28=-0.75/х+0.75

    -5/28-3/4=-3/4 х

    -26/28=-3/4 х

    -26/28: (-3/4) = х

    х=26/28*4/3

    х=26/21=1 5/21