Решите уравнения а) x • 8 = 560 б) 96 : x = 8 в) x : 60 = 14 г) 19 • x = 76 д) 105 : x = 35 е) x : 15 = 80

+2
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 01:36
    0
    А) x·8=560; x=560:8; x=70

    б) 96:x=8; x=96:8; x=12

    в) x:60=14; x=14·60; x=840

    г) 19·x=76; x=76:19; x=4

    д) 105:x=35; x=105:35; x=3

    е) x:15=80; x=80·15; x=1200