2/5*6/13+1/4*6/13, 5/8*5/6-1/4*5/6

+4
Ответы (1)
  1. 4 декабря, 20:38
    0
    1) 2/5 х 6/13 = 12/65

    2) 1/4 х 6/13 = 3/26

    3) 12/65 + 3/26 = 3/10

    1) 5/8 х 5/6 = 25/48

    2) 1/4 х 5/6 = 5/24

    3) 25/48 - 5/24 = 5/16