180 - (573-393) + 720-

х=16884

+2
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 10:42
    0
    180 - (573-393) + 720 - х = 16884

    180 - 180 + 720 - х = 16884

    720-х=16884

    -х=16884-720

    -х = 16164

    х = - 16164

    180 - (573-393) + 720 - (-16164) = 16884

    180 - 180 + 720 + 16164 = 16884

    720 + 16164 = 16884

    16884=16884