1, 3/25-1,87*1,2+0,9/1,4:0,01-50

+1
Ответы (1)
  1. 31 августа, 08:05
    0
    3/25-1,87*1,2+0,9/1,4:0,01-50

    1) 1,87*1,2 = 2,244

    2) 3/25 - 2,244=12/100-2,244=0,12-2,244 = - 2,124

    3) - 2,124+0,9 = - 1,224

    4) 1,4:0,01=140

    5) 140-50=90

    6) - 1,224/90=-0,136/10 = - 0,0136