1/2 + 4/5, 3/4 + 5/9, 2/3 - 1/4, 5/6 - 3/4

+1
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 05:47
    0
    1) 1/2+4/5=5/10+9/10=14/10=1,4

    2) 3/4+5/9=27/36+20/36=47/36=1 11/36

    3) 2/3-1/4=8/12-3/12=5/12

    4) 5/6-3/4=10/12-9/12=1/12