4/45-1/30; 17/18-11/12

+2
Ответы (1)
  1. 2 мая, 11:51
    0
    4/45 - 1/30 = (4*2) / 90 - (1*3) / 90 = 8/90-3/90 = 5/90 = 1/18

    17/18 - 11/12 = (17*2) / 36 - (11*3) / 36 = 34/36 - 33/36 = 1/36