Сравните числа 3/11 и 3/4

+4
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 12:10
    0
    3/11 и 3/4

    3*4/11*4 = 12/44

    3*11*4*11=33/44

    12/44 и 33/44

    12<33

    12/44 < 33/44

    3/11 < 3/4