27*144 - (1024*7+107) : 15*8

+2
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 23:07
    0
    1) 1024*7=7168

    2) 7168+107=7275

    3) 27*144=3888

    4) 7275:15=485

    5) 485*8=3880

    6) 3888-3880=8