2,5x : 4 2/3 = 1/21:10

+3
Ответы (1)
  1. 2 мая, 19:20
    0
    2,5 х / 4 2/3 = 1/21 / 10

    2,5 х / 14/3 = 1/210

    2,5 х = 1/210 * 14/3

    2,5 х = 1/45

    112,5 х = 1

    х = 1/112,5

    х = 2/225