Вычислите:

1) 1-17/29

2) 6-9/20

3) 10 - 5 12/35

4) 8 - 4 5/22

+3
Ответы (1)
  1. 9 мая, 04:57
    0
    1) 1-17/29=29/29-17/29=12/29

    2) 6-9/20=5 20/20-9/20=5 11/20=5,55

    3) 10-5 12/35=9 35/35-5 12/35=4 23/35

    4) 8-4 5/22=7 22/22-4 5/22=3 17/22