1 3/4 : 1/2x = 2 5/8 : 1 1/2

+3
Ответы (1)
  1. 4 июня, 02:45
    0
    1 3/4 : 1/2 х = 2 5/8: 1 1/2

    1 3/4:1/2 х=21/44

    7/4*2/1 х=21/44

    7/2 х=21/44

    х=21/44*2/7

    х=3/22