0,8^1/7•5^2/7•20^6/7

+1
Ответы (1)
  1. 4 мая, 17:23
    0
    1) 0,8 ^ 1/7 = (4/5) ^ 1/7 = (2 ^ 2) ^ 1/7 • (5 ^ - 1) ^ 1/7 = (2^2/7) • (5 ^ - 1/7)

    2) 20 ^ 6/7 = (2^2 •5) ^6/7 = (2 ^ 12/7) • (5 ^6/7)

    3) (2^2/7) • (5^-1/7) • (5^2/7) = (2^2/7) • (5^1/7)

    4) (2^2/7) • (5^1/7) • (2^12/7) • (5^6/7) = (2^14/7) • (5^7/7) = (2^2) •5 = 4•5 = 20

    Ответ 20