4 5/13 + 8 7/15 + 11 8/13 + 14 8/8

+4
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 16:39
    0
    1) 4 5/13 + 11 8/13 = 57/13+151/13=208/13;

    2) 8 7/15 + 14 8/8=127/15+15=127/15+225/15=352/15

    3) 208/13+352/15 = (208*15+352*13) / (13*15) = 7696/195=39 91/195.