1 17/28*14/9+14/25*5/7

+1
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 14:14
    0
    1 17/28 * 14/9 + 14/25*5/7=

    = (45*14) / (28*9) + (14*5) / (25*7) =

    = (5*1) / (2*1) + (2*1) / (5*1) =

    = 5/2 + 2/5 = 2 5/10 + 4/10 = 2 9/10