1) 3 х-15=84-8 х-44,2) 2-7 у+8 у+14=3 у

+4
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 21:46
    0
    3 х-15=84-8 х-44

    3 х+8 х=84-44+15

    11 х=55

    х=55:11

    х=5

    ответ: 5

    2) 2-7 у+8 у+14=3 у

    2+14=3 у+7 у-8 у

    16=2 у

    у=16:2

    у=8

    ответ: 8