M*15=20*15+25*15. ponagite plizz

+4
Ответы (2)
  1. 21 апреля, 13:40
    0
    15 м=675

    м=675:15

    м=45

    45*15=20*15+25*15
  2. 21 апреля, 14:43
    0
    M*15=20*15+25*15

    15m=300+375

    15m=675

    m=675:15

    m=45