1) 5x-2=2x+7.2) 6x+6=4x-2.3) - 2x-4=2x+8.4) 2 - (4+3) = 21-3y. 5) - 3• (1-3x) - 12=12

+1
Ответы (1)
  1. 24 августа, 20:19
    0
    1) 3 Х=9 Х=3 2) 2 х=-8 Х=-4 3) - 4 Х=12 Х=-3 4) 8+6=21-3 у 3 У=7 У=7/3 (условие не писала)