8 у - 3 (2 у-3) = 7 у - 2 (5 у+8) и 5 (2 у-9) + 6 у=4 (3 у-2) - 21

+5
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 17:17
    0
    8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5 у+8)

    8 у-6 у+9=7 у-10 у-16

    2 у+9 = - 3 у-16

    2 у+3 у = - 16-9

    5 у=-25

    у=-25:5

    у = - 5

    5 (2 у-9) + 6 у=4 (3 у-2) - 21

    10 у-45+6 у=12 у-8-21

    16 у-45=12 у-29

    16 у-12 у=45-29

    4 у=16

    у=16:4

    у=4