А) - 5/6:2/15 б) 7/9: (-18/21) в) - 2 13/3:1/9

+5
Ответы (1)
  1. 24 января, 03:00
    0
    А) - 5/6 : 2/15 = - 5/6 * 15/2 = - 75/12=-6,25

    Б) 7/9 : (-18/21) = - 7/9 * 21/18 = - 7/3 * 7/18=-49/54=-0,90

    В) - 213/3 : 1/9 = - 213*3=-639