0,6 (x + 7) - 1,2 (x - 3) = 6,8

+4
Ответы (1)
  1. 11 июля, 22:37
    0
    0,6 х+4,2-1,2 х+3,6=6,8

    -0,6 х+7,8=6,8

    -0,6 х=6,8-7,8

    -0,6 х=-1

    х=1/0,6

    х=6