4 5/12+1 1/12: (5 5/8-3 11/12) * 6 5/6

+3
Ответы (1)
  1. 24 января, 03:24
    0
    4 5/12 + 1 1/12 : (5 5/8 - 3 11/12) * 6 5/6 = 8 3/4

    1) 5 5/8 - 3 11/12 = 5 15/24 - 3 22/24 = 4 39/24 - 3 22/24 = 1 17/24

    2) 1 1/12 : 1 17/24 = 13/12 : 41/24 = 13/12 * 24/41 = (13*2) / (1*41) = 26/41

    3) 26/41 * 6 5/6 = 26/41 * 41/6 = 26/6 = 13/3 = 4 1/3

    4) 4 5/12 + 4 1/3 = 4 5/12 + 4 4/12 = 8 9/12 = 8 3/4