3 1/3 : 4 4/9x = 7,5 : 3 1/8

+3
Ответы (1)
  1. 14 января, 01:02
    0
    10/3 : 40/9 х=75/10 : 25/8

    10/3 · 9/40 х=75/10 · 8/25

    3/4 х=24/10

    х=24/10 : 3/4=24/10 · 4/3=16/5=3 1/5=3,2