1 1|4+1 2|3: 2 2|9

1) 1 2|3; 2) 1 1|2; 3) 6 2|9; 4) 2

+5
Ответы (1)
  1. 27 июля, 00:39
    0
    1 1/4 + 1 2/3 : 2 2/9 = 5/4 + 5/3 : 20/9 = 5/4 + 5/3 * 9/20 =

    = 5/4 + 3/4 = 8/4 = 2

    Ответ: 4) 2