9/10*1 1/14:2 4/7*24-2 4/15: (1 1/5-2/3)

+4
Ответы (1)
  1. 2 ноября, 08:12
    0
    1) 1 1/5-2/3=6/5-2/3=18/15-10/15=8/15

    2) 2 4/15:8/15=34/15*15/8=4,25

    3) 15/14:18/7=15/14*7/18=15/36

    4) 9/10*15/36=1/2*3/4=3/8

    5) 3/8*24/1=3*3=9

    6) 9-4,25=4,75