1. 5/9 + 4/9 + (7/10+3/10) 2. 7+2 4/7 + (11 2/7 + 4) 3. 24/19-16/19 - (33-27/40) 4. 7-2 3/8 - (15-7 25 31) 5. 25 7/11 - 19 5/11 - (38 15/26-9 8/26)

+3
Ответы (1)
  1. 11 августа, 22:33
    0
    1. 5/9 + 4/9 + (7/10 + 3/10) = 9/9 + 10/10 = 1+1=2.

    2. 7+2 4/7 + (11 2/7+4) = 49/7+18/7 + (79/7+28/7) = 67/7+107/7=174/7 = 24 6/7.