1/2 + 2/5

1/2 - 2/5

1/4+1/6

9/10 - 5/6

+3
Ответы (1)
  1. 7 ноября, 02:28
    0
    1/2+2/5=5/10+4/10=9/10

    1/2-2/5=5/10-4/10=1/10

    1/4+1/6=3/12+2/12=5/12

    9/10-5/6=54/60-50/60=4/60=1/15