Разложите на множители:

A) (m-n) + 2p (m-n)

B) 7a-7b+ax-bx

C) xy+2y+2x+4

+4
Ответы (1)
  1. 15 октября, 10:51
    0
    (m-n) + 2p· (m-n) = (m-n) · (1+2p)

    7a-7b+ax-bx = 7· (a-b) + x· (a-b) = (a - b) · (7+x)

    xy+2y+2x+4 = y· (x+2) + 2· (x+2) = (x+2) · (y+2)