1) 1/3 : 1/9 2) 3/8 : 1/2 3) 4/9 : 8/9 4) 1/12 : 1/6 5) 3/5 : 1/25 6) 2/7 : 3/7 7) 1/10:1/10 8) 3/4:8/5

+3
Ответы (2)
  1. 29 марта, 14:26
    0
    1) 1/3*9/1=3

    2) 3/8*2/1=3/4

    3) 4/9*9/8=1/2

    4) 1/12*6/1=1/2

    5) 3/5*25/1=15

    6) 2/7*7/3=2/3

    7) 1/10*10/1=1

    8) 3/4*5/8=15/32
  2. 29 марта, 14:55
    0
    1) 1/3 : 1/9 = 1/3 * 9/1 = 9/3 = 3

    2) 3/8 : 1/2 = 3/8 * 2/1 = 3/4 = 0,75

    3) 4/9 : 8/9 = 1/2 = 0,5

    4) 1/12 : 1/6 = 1/2 = 0,5

    5) 3/5 : 1/25 = 3/5 * 25/1 = 15

    6) 2/7 : 3/7 = 2/7 * 7/3 = 2/3

    7) 1/10 : 1/10 = 1/10 * 10/1 = 1

    8) 3/4 : 8/5 = 3/4 * 5/8 = 15/32