60-45:5*4+18:2*5. 48:6+19-2*6. 9*4-18+7*7-3*5

+3
Ответы (1)
  1. 27 октября, 07:39
    0
    60-45:5*4+18:2*5=69

    1) 45:5=9

    2) 9*4=36

    3) 18:2=9

    4) 9*5=45

    5) 60-36=24

    6) 24+45=69

    48:6+19-2*6=15

    1) 48:6=8

    2) 2*6=12

    3) 8+19=27

    4) 27-12=15

    9*4-18+7*7-3*5=52

    1) 9*4=36

    2) 7*7=49

    3) 3*5=15

    4) 36-18=18

    5) 18+49=67

    6) 67-15=52