Fermer 15 kq qoyun 21 kq mal əti sataraq 267 manat gəlir əldə etdi. mal əti qoyun ətindən 1 manat ucuz olarsa qoyun ətinin qiymətini tapın

+5
Ответы (1)
  1. 5 января, 20:15
    0
    Х - mal ətinin qiyməti

    x+1 - qoyun ətinin qiyməti

    15 * (x+1) + 21*x=267

    15x+15+21x=267

    36x=267-15=252

    x=252:36=7 manat mal ətinin qiyməti

    7+1=8 manat qoyun ətinin qiyməti