Х-2 1/3 = 5 2/7; у-5 1/6 = 3; z-1 3/4 = 27/12; m-7 1/9 = 2 5/36; n-10 7/12 = 36 1/6; k-6 1/7 = 1 5 / 14

+2
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 21:48
    0
    Х=7 13/21; у=8 1/6; з=2 5/36; м=9 11/36; н=39 1/4; к=17 1/2