8 11/18 + (4 5/9-1 7/8*2,4)

+4
Ответы (1)
  1. 8 декабря, 20:25
    0
    1) 1 7/8*2,4=15/8*24/10=9/2=2 1/2

    2) 4 5/9-2 1/2=2 10/18-9/18=2 1/18

    3) 8 11/18+2 1/18=10 12/18=10 2/3