7 1/3*2 1/5+7 1/3*1 4/5

+2
Ответы (2)
  1. 20 мая, 09:18
    0
    7 + 1/6 + 1/12+1/3+4/5 = (60*7 + 10*6+5*1+20*1+12*4) / 60 = 70+60+5+20+48=140
  2. 20 мая, 10:56
    0
    = 22/3 * (11/5 + 9/5) = 22/3 * 20/5 = 22/3 * 4 = 88/3 = 29 1/3