5 (3x-2) ; 7 (8-4x) : 9 (3-x+y) ; (5-x) 8; (7+x-b) 6

+5
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 11:11
    0
    5 (3 х-2) = 15 х-10

    7 (8-4 х) = 56-28 х

    9 (3-х+у) = 27-9 х+9 у

    (5-х) 8=40-8 х

    (7+х-b) 6=42+6 х-6b