А) (-19) - (-10) - (-9) + 6=

б) 99 - (-41) - 72+31=

в) (-50) - (-96) + (-46) - 11=

+3
Ответы (1)
  1. 14 июня, 20:12
    0
    а) (-19) - (-10) - (-9) + 6=-19+10+9+6=6 б) 99 - (-41) - 72+31=99+41-72+31=99

    в) (-50) - (-96) + (-46) - 11 = - 50+96-46-11=-96+96-11=-11